movember hydrex

Hydrex znów wspiera akcję Movember.

Movember to coroczna, trwająca miesiąc akcja, udział w której polega na zapuszczeniu wąsów w listopadzie. Jej celem jest podniesienie świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych mężczyzn, przede wszystkim raka prostaty i innych rodzajów raka dotykających mężczyzn. 

Jak narodził się Movember?

Nazwa Movember to połączenie dwóch słów “moustache” (wąsy) i “november” (listopad), w przełożeniu na język polski to nic innego jak Wąsopad. Znakiem rozpoznawczym kampanii są właśnie wąsy. Propagatorzy akcji czyli Travis Garone i Luke Slattery w 2003 roku postanowili przywrócić dawny zwyczaj noszenia wąsów i zaprosili do spontanicznej akcji 30 znajomych prowokując hasłem: “Czy jesteś wystarczająco męski, by być moim kolegą?”. Zasadą zabawy było wpłacenie 10 dolarów, następnie namówienie kolejnych znajomych do zapuszczenia wąsów w listopadzie. Finalnie wszystkie zebrane pieniądze zostały przekazane fundacji, która zajmowała się badaniami nad nowotworem prostaty. Okazało się, że spontaniczna zabawa przyniosła nadzwyczajne efekty, odbijając się szerokim echem. W 2007 roku Movember stało się kampanią międzynarodową, a listopad miesiącem zapuszczania wąsów. Dlaczego akurat wąsy? Ponieważ są świetnym początkiem do rozpoczęcia rozmowy, zwrócenia uwagi na akcję oraz męskie sprawy związane z profilaktyką nowotworową.

Movember w Polsce

W Polsce w ramach tegorocznego kampanii organizowane są bezpłatne badania USG jąder. W 9 centrach handlowych panowie  będą mogli bezpłatnie zbadać się w stworzonych specjalnie wyspach, a także zdobyć wiedzę na temat męskich chorób nowotworowych. Do tej pory możliwość bezpłatnych badań nie została jeszcze zorganizowana nigdzie na Świecie. To Polska jest absolutnym pionierem w tej kwestii! Dlatego naprawdę warto skorzystać z możliwości bezpłatnego badania w ramach akcji.  Dodatkowo organizatorzy przygotowali dla wszystkich panów, którzy pojawią się podczas bezpłatnych badań w 9 centrach handlowych w Polsce niespodziankę w postaci obecności profesjonalnych barberów, którzy pomogą w wystylizowaniu wąsów.

Co roku na nowotwór prostaty choruje 15000 mężczyzn.

Rak prostaty jest trzecim najbardziej powszechnym nowotworem wśród mężczyzn w Polsce. Dotyka coraz młodszych facetów ze względu na rozmaite czynniki ryzyka, m.in. dietę czy palenie papierosów.

Odpowiednio wcześnie wykryty nowotwór gruczołu krokowego nie oznacza wyroku. Dlatego prowadzimy również badania przesiewowe pod kątem wykrywania zmian w prostatach.

Hydrex wspiera akcję poprzez dostarczenie badanym panom testów PSA, które wykrywają raka prostaty.

Aby dowiedzieć się więcej o teście i móc się zbadać kliknij:

https://domowelaboratorium.pl/product-pol-520-Test-na-prostate-PSA-TEST.html

© 2022 Hydrex Diagnostics Sp. z o.o., Al. Stanów Zjednoczonych 61A, 04-028 Warszawa