Dostarczamy testy do placówek medycznych i diagnostycznych

W Hydrex Diagnostics dbamy o zdrowie

Twoje, Twojej rodziny, Twoich pacjentów i Klientów

Na tej stronie dowiesz się

jak postępować w walce z COVID-19

Testy na przeciwciała a testy antygenowe - różnice

Szybkie testy na przeciwciała - czym są?

Badania przeciwciał anty-SARS-CoV-2 
Oznaczenie przeciwciał anty-SARS w klasach IgM, IgG, IgG/IgM to badania serologiczne. Badania serologiczne polegają na wykrywaniu przeciwciał wytworzonych przez organizm w odpowiedzi na kontakt z wirusem SARS-CoV-2 (nie wykrywają one samego wirusa). Przeciwciała to cząstki białkowe wytwarzane przez komórki układu odpornościowego, które chronią organizm przez obcymi strukturami (antygenami), np. podczas infekcji wirusowej. W przebiegu COVID-19 są one produkowane dopiero kilka lub kilkanaście dni od zakażenia (zwykle wymaga to 1-2 tyg., ale może trwać dłużej). Najwyższe stężenie przeciwciał pojawia się zwykle w 2.‒3. tyg. od wystąpienia objawów koronawirusa. Materiałem do badania jest krew. 

Szybkie testy antygenowe

Testy wykrywają obecność wirusa tak jak testy PCR ( testy laboratoryjne), działają jednak na innej zasadzie. W testach antygenowych poszukujemy białek wirusa, podczas gdy w testach PCR identyfikujemy kwas nukleinowy, czyli materiał genetyczny wirusa.

Szybki test antygenowy jest przeznaczony do stosowania w punktach opieki dla osób z objawami i bezobjawowymi. Może to pomóc pracownikom służby zdrowia zidentyfikować zakażenie SARS-CoV-2 u osób podejrzanych o nosicielstwo wirusa, a wyniki są zwykle gotowe w ciągu 15 minut. Ponadto służy jako cenny wstępny test przesiewowy dla osób, które były narażone na SARS-CoV -2 lub ze środowiska wysokiego ryzyka. Test ma czułość 94,3% i swoistość 99,1%,

Zobacz rodzaje dostępnych testów:

Szybki test na koronawirus
COVID-19 Antigen Rapid Test Device
COVID-19 Antigen Rapid Test Device jest immunologicznym testem do diagnostyki in vitro do bezpośredniego i jakościowego wykrywania antygenów nukleoproteinowych wirusa SARS-CoV-2 w wydzielinach z nosogardła i wydzielinach z jamy ustnej i gardła.
Szybki test na koronawirus
COVID-19 IgG/IgM Rapid Test Device
Szybki test jakościowy do wykrywania oddzielnych przeciwciał IgG i IgM skierowanych przeciwko 2019-nCoV w próbkach ludzkiej krwi pełnej z palca. Wersja z oddzielnymi buforami.

Zobacz rodzaje dostępnych w naszym sklepie internetowym:

Najczęściej zadawane pytania:

Jak przygotować się do szybkiego testu antygenowego na koronawirusa?
Badanie wykonywane jest podobnie jak testy PCR w oparciu o wymaz, pobrany z nosa lub nosogardłai (w zależności od testu). Po pobraniu wymazu, próbkę materiału nanosi się do otworu na płytce testowej i po określonym czasie dokonuje odczytu. Czas oczekiwania na wynik różni się między testami różnych producentów, ale zwykle jest dostępny w ciągu 10-30 minut.
Test antygenowy na koronawirusa kiedy wykonać badanie?
Wykonanie testu antygenowego ogranicza się do początkowego etapu choroby - do 5-7 dni, od pojawienia się objawów wskazujących na COVID-19, ponieważ dochodzi wówczas do intensywnego namnażania się (czyli replikacji) wirusa. Brakuje danych do oceny zastosowania tego testu w populacjach bezobjawowych. W późniejszych etapach choroby COVID-19 stężenie wirusa może się zmniejszać, w związku z czym testy mogą nie wykryć jego obecności.
Ile się czeka na wyniki testu antygenowego?
Ogromną zaletą testów antygenowych jest czas ich realizacji, który jest znacznie krótszy (ok. 10-30 minut) od klasycznego testu RT-PCR (zwykle 24 godziny), rekomendowanego przez WHO. Badanie antygenowe w kierunku zakażenia SARS-CoV-2 pozwala na szybką identyfikację osób zakażonych w krótkim czasie.
Test antygenowy na koronawirusa - cena
Cena badania antygenowego jest zdecydowanie niższa niż zalecane przez WHO testy PCR. Koszt pobrania wymazu i poddanie próbki badaniom to wydatek rzędu około kilkudziesięciu złotych

Do kogo kierujemy testy?

Organizacje
Organizacje charakteryzujące się dużymi zespołami pracowników, wymagające obecności fizycznej w miejscu pracy, o wysokim poziomie wewnętrznych i / lub zewnętrznych interakcji społecznych, wiążącym się z ryzykiem potencjalnego zarażenia
Specjaliści
Kluczowi specjaliści w organizacjach
Narażeni na kontakt
Specjalisci narażeni na kontakt z osobami wysokiego ryzyka zakażenia
Grupy ryzyka
Grupy o wysokim ryzyku zakażenia

Sprawdź jak wykonać badanie testem antygenowym:

Jesteśmy partnerem

Dla Ciebie i Twojego biznesu

Oferujerujemy szybkie testy do badań nad przeciwciałami COVID-19 i przedstawiamy rozwiązania, które umożliwią ich wdrożenie

Dlaczego Warto przeprowadzać testy?

  • Testy to kolejna metoda przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa w firmie
  • Metoda testowania to metoda zapobiegająca zamrożeniu działalności Twojej firmy
    Segreguj i monitoruj bezobjawowe osoby z infekcją
  • Zidentyfikuj osoby prawdopodobnie odporne

  • Scharakteryzuj indywidualny i zespołowy profil ryzyka
  • Zmniejszaj poziom niepewności związany z ryzykiem potencjalnej infekcji
  • Zoptymalizuj dynamikę operacyjną zespołów

Dlaczego Hydrex Diagnostics?

Hydrex Diagnostics Sp. z o.o. Sp k. to rodzinna firma, która od ponad 30 lat dostarcza najwyższej jakości rozwiązania diagnostyczne zarówno do użytku profesjonalnego jak i domowego, m.in.:

Pod marką BioLine:
Odczynniki do diagnostyki medycznej oraz najwyższej jakości płyty do oznaczania grup krwi
Pod marką Controly:
Wysokiej jakości aparaty do terapii domowej oraz termometry i szczoteczki soniczne
Pod marką Domowe Laboratorium:
Szybkie testy diagnostyczne do wykonania samodzielnie i wygodnie, w kilka minut, w domu.
Marka Miniclinic
Dostarcza nie tylko szybkie testy medyczne typu point-of-care, ale również dystrybuuje najwyższej jakości aparaty diagnostyczne do profesjonalnego – lub w przypadku wybranych modeli – domowego użytku.

© 2022 Hydrex Diagnostics Sp. z o.o., Al. Stanów Zjednoczonych 61A, 04-028 Warszawa