Akcja Movember zakończona z sukcesem!

Największa edycja Movember Polska.

Zorganizowana w tym roku kampania Movember Polska była największą do tej pory edycją – zarówno pod względem czasu trwania, rozciągniętego na dwa miesiące, jak i liczby zorganizowanych wydarzeń.

Dzięki wsparciu partnerów i ambasadorów, działania związane z kampanią rozpoczęły się 12 października i zakończyły 15 grudnia. Sama kampania poprzedzona została również działania promocyjnymi przed jej rozpoczęciem i po jej zakończeniu.

Rekordowa ilość przebadanych.

W trakcie kampanii przebadano łącznie z partnerami 4877 osób. To wzrost o 116% w stosunku do ubiegłego roku i liczba większa niż suma osób przebadanych w latach 2017 – 2018. Ogrom przebadanych osób zawdzięczamy współpracy z 44 placówkami w całym kraju oraz realizacji 43 wydarzeń własnych (w porównaniu z 18 w roku ubiegłym), w tym 12 dniami otwartymi z rekordową frekwencją. W tym roku wykryliśmy 35 zmian, w tym 25 guzów jądra.

Ambasadorzy badań.

W tym roku udało nam się zaangażować aż sześciu wspaniałych ambasadorów akcji, docierających do zupełnie różnych grup męskich odbiorców: Michała Bańkę (Baniak Baniaka), Mateusza Jędrasia
(4FUN.TV), Cyber Mariana, Dandrisa, Michała Pałubskiego oraz Juana Zumetę.
Akcja Movember pozostała jedyną ogólnopolską akcją zajmującą się
tak szeroko problematyką dotyczącą nowotworów jąder i prostaty oraz jedyną organizacją w ramach kampanii Movember na całym świecie, która
przeprowadza badania przesiewowe.
W pozostałych krajach akcja Movember skupiona jest przede wszystkim na edukacji.

PSA test Domowego Laboratorium.

Dzięki współpracy z Hydrex, po raz drugi w historii akcji Movember
Polska można było przeprowadzić również przesiewowe badania poziomu PSA, pod kątem zmian w prostacie.
Dzięki temu zwiększono nie tylko ogólną liczbę przebadanych, ale także umożliwiono mężczyznom 45+ zrealizowanie bardziej właściwego dla nich
badan ia jednocześnie odciążając kolejki do badań USG jąder i umożliwiając skorzystanie z nich większej liczbie młodych mężczyzn.

Wykryte zmiany.

W tym roku procent wykrytych zmian był nieco wyższy niż w poprzedniej edycji. W ramach wydarzeń własnych przebadano pod kątem zmian zdrowia jąder 3987 osób wykrywając 25 zmian. Jest to 0,7%, w porównaniu do 0,5% w roku 2019. Wg epidemiologii, na nowotwór jądra zapada około 1,6% mężczyzn. Około 20 osób zgłosiło się także drogą mailową oraz przez media społecznościowe informując o tym, że wykryto u nich zmiany nowotworowe po tym jak skorzystali z udostępnionych materiałów i wybrali się do lekarza niezależnie od badań.

Cieszymy się wspólnie z organizatorami akcji Movember, że profilaktyka może stać się chorobą zakaźną!

© 2022 Hydrex Diagnostics Sp. z o.o., Al. Stanów Zjednoczonych 61A, 04-028 Warszawa